Kogalla: Solar Enerji Depolama Ünitesi

Bu yazı ile bloga farklı bir kategori ve fonksiyon eklemek istiyorum. Her hafta elimden geldiğince bir ürün hakkında bilgilendirme yapmaya çalışacağım. Paylaşacağım yeni ürünler, ağırlıklı olarak yeni girişimlerden olacak gibi geliyor. Bu yüzden belki ilerleyen aşamalarda yeni girişimlerden de (diğer bir deyişle startup lardan da) bahsedebilirim. Gelelim ilk haftanın ürününe.

Öncelikle neden haftanın ürünü Kogalla SSB ?

Bugün malum Halep haberleri ana gündem maddesi idi. Acil durumlar, göçmenlik ve benzeri kavramlar ile örtüşebilecek birşeyler bakınırken rastlaştım Kogalla SSB (Solar Storage Bank) ile.  

Kogalla enerji depolama fonksiyonuna da sahip inovatif taşınabilir solar panel dizisi. Telefon, kamera, aydınlatma cihazı ve usb ile bağlayabileceğimiz envai çeşit aletin enerji ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış. Telefon şarjının gündelik hayatta bitmeye yaklaşmasının yarattığı stres hepimizin malumu, fakat bazı durumlarda bizim biçtiğimiz bu önemin solda sıfır kaldığı senaryolara da çözüm getirmek amacı ile tasarlanmış bir ürün Kogalla SSB. Afetin her türlüsü gibi acil durum senaryolarında, insanın iletişimi sağlayabilmek ve hayata biraz daha sıkı tutunmak için telefona, telefonun ise enerjiye ihtiyacı olacağı denkleminin son elemanı ve çözümü Kogalla. 99 depreminin hemen sonrasında korku ile hazırladığımız bisküvi, çikolata, el feneri, su gibi ürünleri barındıran acil durum çantalarının içerisinde kendine yer bulabilecek bir ürün.  

Sadece afet durumlarında değil tüm outdoor maceralarınızda yanınızdan ayırmayacağınız bir ürün ortaya çıkarmak hedefiyle yola çıkmışlar. Bu yüzden de olsa gerek outdoor ürünleri ailesinin ortak tanımlayıcıları arasında yer alan; kompakt, hafif ve kolay taşınabilir olma özellikleri bunun için de geçerli.  

Depolama alanları ile entegre olan solar paneller kurulumunu aslında oldukça basit, tek yapmanız gereken katlanmış olan SSB’yi açmanız ve güneş ışını alacak şekilde konumlandırmanız. 

Tam güneşli durumlarda, 22 watt lık solar panel dizileri, 10.000 mAh lık depolama ünitesini 3-4 saat içinde şarj edebiliyor. Bu da cep telefonlarını 3-4 kez şarj edecek kadar bir enerji demek. Ayrıca ürün, iki yüksek akım cihazı aynı anda şarj etmeye yetecek güce sahip. 

 

Kendi sitesinde 199 $ olarak fiyatlandırılmış Kogala SSB’ye kısa bir süre Indegogo üzerinden 139 $ a sahip olabilirsiniz. 

Kaynak: Kogalla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir